Veislynas įregistruotas 2009 metų rudenį FCI No - 71/09 pavadinimu GRUODAS. O kodėl GRUODAS? Ilgai galvojom kaip pavadinti savo veislyną ateityje... bet vieną rudenį važiuojant iš Kauno per radiją išgirdom kalbant apie gruodą kaip įšąlusią žemę. Pasvarstę taip ir nusprendėm pavadinti, nes azijatai panašiai kaip žemė mažai kintantys per istoriją.

               Mes su sese užaugom su šią veislę. Gerai pagalvojus, gali būti, kad azijatai įskiepijo tam tikrų savo būdo savybių ir mums: užsispyrimo, nepaklusnumo ir pan. Kiekvienas šuo su savimi atsineša kažko naujo, savito. Auginant nuo gimimo šuniukus jau matosi koks jis bus užaugęs ir ko galima tikėtis. Taip pat per daugelį metų pripratom prie jų išdaigų ir charakterio. Kitiems gali atrodyti kažkas naujo, o mums net labai įprastas elgesys.

               Mano veislyno tikslas yra išlaikyti azijatų darbines savybes, kurios šiai dienai vis prastėja, bei išvaizdą.         Prašalaičiui mūsų šunys kartais atrodo neišauklėti, bet jie tiesiog protestuoja prieš esamą tvarką kaip paaugliai. Visada žino ką ir kur reikia daryti, bet vis parodo savo azijietišką kilmę - tau reikia, tai pats ir daryk. Dėl šio elgesio vis labiau įsimylim šią veislę. 

              Turim silpnybę dalyvauti parodose, už tai beveik kiekvieną savaitgalį galite mus sutikti įvairiose šalyse ir jų parodose. Kiekvienais metais geografija plečiasi. Jau aplankėme Latviją, Estiją, Lenkiją, Suomiją, Baltarusiją, San Mariną.

              Šiaip ar taip, mums čempionų skaičius nėra svarbus, svarbiausia pats šuo ir jo savybės, ką jis gali perduoti vaikams - kitaip tariant karta iš kartos. To pasekoje į mūsų veislyną atkeliavo keletas šunų, kurie yra labai vertingi savo savybėm - tikri azijatai su itin stipriais charakteriais ir temperamentais. 

              Požiūris į veisimą: mes veisiame patinus gavusius ne žemiau nei LABAI GERAI ir kales - nežemiau nei GERAI. Taip pat jei kalė yra vertinga ji gali būti veisiama du kartus per visą jos gyvenimą. Netoliaruojam kas metinio tos pačios kalės veisimo. Taip pat dėmesys yra skiriamas poros parinkimui, šunų anatomijai, judesio mechanikai, sąkandžiui, dantų formulei bei charakteriui ir sveikatai. 

 

              Kennel registrated in FCI 2009 Autumn. FCI No - 71/09 called GRUODAS, in English it means  "frozen ground/land". Why GRUODAS? There was a long lasting thinking how to call our future kennel... but one Autumn when we went home from Kaunas through a radio heard talking about gruodas (frozen land). That's how GRUODAS born. Of cause there is and similarity with CAO because they haven't changed a lot from their past.